O MNĚ

Jmenuju se Iva Raková a mou vášní je cestování po vlastní ose v Latinské Americe. Baví mě vás praktickými radami a tipy inspirovat k tomu, abyste překonali vaše obavy, vydali se na svou vysněnou cestu a prožili v latinskoamerických zemích nezapomenutelné momenty!

Jak jsem se zamilovala do Latinské Ameriky

Jmenuju se Iva a zamilovala jsem si Latinskou Ameriku, nejbarevnější a nejrozmanitější kout světa, který svou přírodou, kulturou a srdečností tamních obyvatel láká nejednoho cestovatele. Měla jsem tu možnost žít a pracovat v Ekvádoru, Kolumbii a Mexiku a procestovat Peru, Bolívii a Chile.

Mou velkou vášní je cestování

Fascinuje mě jihoamerické přírodarozmanitost latino kultury i lidí. Obdivuju schopnost místních žít v přítomném okamžiku. Jako profesionální hudebnice jsem propadla kouzlu latinskoamerických rytmů a také šarmu jednoho Kolumbijce.

Výpravy do dalekých zemí po vlastní ose ale může provázet mnoho komplikací. Ty moje, které začaly cestou do Mexika v roce 2009, se zpočátku řídily heslem „zážitky nemusí být nutně pozitivní, hlavně když jsou silné!“. Musela jsem řešit krádeže, problémy s vízy a ukradeným pasem, zdravotní potíže, nedostatek financí a spoustu dalších nepříjemností.

Vyzkoušela jsem si také zájezd s cestovkou a zjistila, že třítýdenní „průlet“ třemi zeměmi a spaní každou noc v jiném hotelu není pro mě. Toužila jsem strávit víc času na jednom místě, naučit se lépe španělsky, poznat místní obyvatele a nedat za to majlant.

A tak jsem v létě roku 2017 odjela jako dobrovolnice německé organizace Hudebníci bez hranic na ekvádorské pobřeží učit děti na klavír. Plánovaných šest měsíců se protáhlo na dva a půl roku plných zážitků z cest po vlastní ose, dobrovolnictví a práce nejen z Ekvádoru, ale také z Kolumbie a opět z Mexika.

Latinská Amerika je místem životních a transformačních zážitků

Myslím, že každý by měl krásy tohoto kontinentu alespoň jednou za život zažít na vlastní kůži. Baví mě praktickými radami a tipy inspirovat ostatní, aby se sami do Latinské Ameriky vydali. Je to místo neuvěřitelně silných a transformačních zážitků a já lidem pomáhám překonat jejich obavy, vydat se na vysněnou cestu a také se na ní udržet delší dobu.

Cestovat do dalekých zemí může kdokoliv

Jsem přesvědčená o tom, že cestovat do dalekých zemí může kdokoliv. Nepotřebujeme k tomu dokonale znát místní jazyk ani mít detailně nastudovaného průvodce Lonely Planet. Nemusíme mít statisíce na účtu. Musíme ale odhodit strachy a mít chuť a odvahu jít do toho!

Cílem je totiž samotná cesta!

Prostřednictvím mého e-booku vám pomůžu se na tuto cestu dostat, užít si ji na maximum a s minimem zádrhelů, nedat za ni majlant a také se na cestě udržet delší dobu. Mám několikaleté zkušenosti s cestováním v latinskoamerických zemích po vlastní ose, které sdílím s ostatními a inspiruji ty, co ještě váhají, aby se vydali na svou cestu snů!